Mənim Klubum - Yeni intellektual layihəyə başlayırıq !

Başqa klublar, başqa turnirlər

Moderators: sakit Ali, KiPLiot, Nigar_Yasinova, Nottenera

Re: Mənim Klubum - Yeni intellektual layihəyə başlayırıq !

Postby Nigar_Yasinova » 06 Dec 2008, 23:45

Cox heyslenmeyin. Bu dovre olmasa novbeti dovre en yaxsi yerleri tutumaq shansiniz var. esas odur ki, istek olsun.
ALLAHI itirən nəyi tapmışdır?! ALLAHı tapan nəyi itirmişdir?!

Görürsə gözlərin gəlirsə ünün,
Bir daha açılan səhərə Şükür.
Cilovu əlində daha bir günün,
Belinə atdığın yəhərə Şükür!
Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby TURANLI » 06 Dec 2008, 23:49

Camaatın ürəyi doluymuş ee oynamaq üçün. Sadəcə şərait yaratmaq lazım imiş. İnsanlar, cqk xəstəlikdi. Mən 7 ildi tutulmuşam, sağala bilmirəm.
Lənət olsun mənim içimdəki millət sevgisinə!
(Muro başkana nəzirə)
http://10egin.livejournal.com/
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Postby NICO_R » 07 Dec 2008, 11:30

TURANLI wrote:Camaatın ürəyi doluymuş ee oynamaq üçün. Sadəcə şərait yaratmaq lazım imiş. İnsanlar, cqk xəstəlikdi. Mən 7 ildi tutulmuşam, sağala bilmirəm.

Çox maraqlı və xeyirli xəstəlikdi...ALLAH şəfa verməsin!!!
Image
Azadlıq ve İstiqlaliyyət elə bir ağacdır ki, o vaxtaşırı azadlıqsevərlərin və ona qəsd etmək istəyənlərin qanı ilə suvarılmalıdır... (C.V)

NICO_R
Miçman

Postby bayQUSHBAZ » 07 Dec 2008, 18:05

Shenbe gunu oyuna gelen komandalar chox olub? Universitetin bagli darvazalari qarshisinda oyun kechirmek olmazdi? ;D ;D ;D
ANTI! ANTI! ANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deyesen sen de yaxinlarda tarixe çevrileceksen. Heç kimin xatirlamayacagi tarixe...
bayQUSHBAZ
Miçman

Postby NICO_R » 08 Dec 2008, 18:20

bayQUSHBAZ wrote:Shenbe gunu oyuna gelen komandalar chox olub? Universitetin bagli darvazalari qarshisinda oyun kechirmek olmazdi? ;D ;D ;D

Polislər elə bilərdilər etiraz aksiyasıdı, tökülüşüb gələrdilər... Gəl sonra onları başa sal ki, mən burda CQK oynuyuram ;D
Image
Azadlıq ve İstiqlaliyyət elə bir ağacdır ki, o vaxtaşırı azadlıqsevərlərin və ona qəsd etmək istəyənlərin qanı ilə suvarılmalıdır... (C.V)

NICO_R
Miçman

Postby Nottenera » 08 Dec 2008, 20:06

Verəcəyim suala pis baxmayın, camaat, mən bu aralar çox məşğulam... Hər şənbə-bazar bir qəmbərqulu çıxır və mən heç cür gəlib çıxa bilmirəm kluba...dünya-aləmdən xəbərim yoxdur: nə keçirilib şənbə günü?
Ceterum Censeo armenia Esse Delendam!!!
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nigar_Yasinova » 08 Dec 2008, 20:23

Leyla, yeni layiheye baslamisiq. Movzudan da gorduyun kimi adi Menim klubum adlanir. BEle ki, her heftenin senbe gunu BDU da BDU telebeleri ucun CQK kecirilir. bele ki, onlar da Xezerin 3-cu liqasi hesab olunurlar. Dovre bitdikden sonra 3-cu liqanin qalibi olan koamandalar avtomatik olaraq 2-ci liqaya qalxib bizimle oynayacaqlar.
Bu layihenin Bakinin bir cox universitetlerinde ve eyaletlerde sinxron kecirilmesi de planlasdirilir.

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 09 Dec 2008, 18:11

Ooo, super ideyadır ki, əla :) Orada da sistem bizdəki kimidir? Yəni, aparıcı cütlüklər və s.?
Ceterum Censeo armenia Esse Delendam!!!
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Senan » 09 Dec 2008, 20:24

Nottenera wrote:Ooo, super ideyadır ki, əla :) Orada da sistem bizdəki kimidir? Yəni, aparıcı cütlüklər və s.?

yox Leyla orda ancaq komandalar her hefte hazir suallara oynayirlar...
Həyat cinsi yolla ötürülən ölümcül xəstəlikdir!!!
Senan
Kapitan-leytenant

Postby HAQVERDI » 13 Dec 2008, 20:20

Salam N?H?N? sevənlər.Mən bu gun keçirilən dövrə oyunu barədə yazmaq isterdim.
Suallarin Seymur muəllim tərəfindən deyilməsi sevindirici hal idi,bu onun dövrə oyunlarina laqeyd qalmadiğindan xəbər verir.Lakin buna baxmayaraq bu dəfəki oyun maraqsiz oldu,çünki suallar maraqsiz idi.Ən çox xal toplayan komandanin xali 8 idi(Nicat təbrik edirəm).Seymur muəllim, əgər bu suallari siz daha çox təcrübəsi olan kamandalara,bilicilərə versəydiniz mənə inanin ki,onlar da cavab verməkdə çətinlik çəkərdilər.Belə suallar oyuna maraği azaldir.Əgər belə suallar 3-cü çağiriş kubokunda da olsa onda vay kamandalarin halina.Bir də fərdi oyun turnirinin nə vaxt keçirəcəyi haqqinda  zəhmət olmasa yazardiz.
Suallarina cavab tapan insan özünü də tapar!
HAQVERDI
Dənizçi

Postby NICO_R » 14 Dec 2008, 20:12

HAQVERDI wrote:
Ən çox xal toplayan komandanin xali 8 idi(Nicat təbrik edirəm).

saol qardaşım,təşəkkür eliyirəm. ;)
Last edited by NICO_R on 14 Dec 2008, 20:15, edited 1 time in total.
Image

NICO_R
Miçman

Postby javid » 14 Dec 2008, 21:58

Bunlar ADU.nun neticeleri idi.Insallah biz kecerik.1 suali nece yandirdimee:(
Siyasetle mesgul ol.yoxsa o seninle mesgul olacaq.

Legionun blogu:
http://legion.azeriblog.com/
javid
Miçman

Postby Nigar_Yasinova » 14 Dec 2008, 23:03

HAQVERDI wrote:Salam N?H?N? sevənlər.Mən bu gun keçirilən dövrə oyunu barədə yazmaq isterdim.
Suallarin Seymur muəllim tərəfindən deyilməsi sevindirici hal idi,bu onun dövrə oyunlarina laqeyd qalmadiğindan xəbər verir.Lakin buna baxmayaraq bu dəfəki oyun maraqsiz oldu,çünki suallar maraqsiz idi.Ən çox xal toplayan komandanin xali 8 idi(Nicat təbrik edirəm).Seymur muəllim, əgər bu suallari siz daha çox təcrübəsi olan kamandalara,bilicilərə versəydiniz mənə inanin ki,onlar da cavab verməkdə çətinlik çəkərdilər.Belə suallar oyuna maraği azaldir.Əgər belə suallar 3-cü çağiriş kubokunda da olsa onda vay kamandalarin halina.Bir də fərdi oyun turnirinin nə vaxt keçirəcəyi haqqinda   zəhmət olmasa yazardiz.

Icazenizle mudaxile edim. mence, oyundaki suallar cox gozel ve yuksek seviyyeli suallar idi. Zahmet olmasa hansi suali konkret beyenmediyinizi yazasiniz. 
Suallarin ekseriyyeti sirf mentiqe esaslanir ve cox cuzi fakt bilikleri teleb edirdi. Tecrubesiz ve yeni komandalar ucun bu suallar en meqbul sayilirlar.
Bu suallar Xezerde  oynanilib, size deyim ki, cox beyenilib ve oynanila bilen suallardan hesab olunur. Orda cemi 1-2 sual ola bilerdi goturulmesi cetinlik yaartsin. HEr paketde bele suallar da  olmalidir.

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby SEYMUR » 15 Dec 2008, 10:46

HAQVERDI wrote:bu dəfəki oyun maraqsiz oldu,çünki suallar maraqsiz idi.Ən çox xal toplayan komandanin xali 8 idi(Nicat təbrik edirəm).Seymur muəllim, əgər bu suallari siz daha çox təcrübəsi olan kamandalara,bilicilərə versəydiniz mənə inanin ki,onlar da cavab verməkdə çətinlik çəkərdilər.Belə suallar oyuna maraği azaldir.Əgər belə suallar 3-cü çağiriş kubokunda da olsa onda vay kamandalarin halina.Bir də fərdi oyun turnirinin nə vaxt keçirəcəyi haqqinda   zəhmət olmasa yazardiz.

Qardaş, asand suallara oynayaraq onları tapmaqla heç nə əldə etmək olmaz. Heç mən belə hesab etmirəm ki, həmin suallar çətin idi. Sualları burada yerləşdirəcəyəm və təcrübəli oyunçulardan xahiş edəcəyəm ki, öz fikirlərini bildirsinlər.
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Postby bayQUSHBAZ » 15 Dec 2008, 12:37

Suallar maraqsiz deyildi, eksine chox yaxshi idi. Duzudur, chox az istisnalar da var. Amma biz pis oynadiq. 24 sualdan 7 duzgun cavab. Dehshet deyil???
ANTI! ANTI! ANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deyesen sen de yaxinlarda tarixe çevrileceksen. Heç kimin xatirlamayacagi tarixe...
bayQUSHBAZ
Miçman

PreviousNext

Return to Bayquşların söhbətləri