Müxtəlif turnirlər

Başqa klublar, başqa turnirlər

Moderators: sakit Ali, KiPLiot, Nigar_Yasinova, Nottenera

Müxtəlif turnirlər

Postby Ciyer hovuzu » 23 Apr 2007, 11:12

Narxozda bir turnir bitdi, amma bildiyim qədəriylə mayda da birini keçirmək istəyirlər. Çox güman ki, 36suallıq ÇQK-nın müəllifi mən olacam.
Ciyer hovuzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Re: Müxtəlif turnirlər

Postby Leyla_K » 23 Apr 2007, 21:17

\"Ciyer hovuzu\" wrote:Narxozda bir turnir bitdi, amma bildiyim qədəriylə mayda da birini keçirmək istəyirlər. Çox güman ki, 36suallıq ÇQK-nın müəllifi mən olacam.

Əsas elə müəllifin sən olacağını demək idi də
Rüfət mən hələ belə təvazükarlıq görməmişəm... :wink:
Tе, кто проигрывают сегодня, могут выиграть завтра.
Leyla_K
İkinci dərəcəli kapitan

Postby Ciyer hovuzu » 24 Apr 2007, 13:40

\"Leyla_K\" wrote:
\"Ciyer hovuzu\" wrote:Narxozda bir turnir bitdi, amma bildiyim qədəriylə mayda da birini keçirmək istəyirlər. Çox güman ki, 36suallıq ÇQK-nın müəllifi mən olacam.

Keçirməyə də bilərəm. Baxım da. Bəlkə suallarımı Özbəkistana göndərdim :lol:
Ciyer hovuzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Postby SEYMUR » 24 Apr 2007, 17:37

\"Ciyer hovuzu\" wrote:
\"Leyla_K\" wrote:

Sanin suallarin varsa ozumuza niya turnir etmirsan rais? Biza turnir soz vermsihdin ela deyilmi? Man haziram. Na zaman kecirak turniri?
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Postby Troyan » 24 Apr 2007, 19:25

\"Ciyer hovuzu\" wrote:
\"Leyla_K\" wrote:

İudaist Xəzərli. onsuz da kifayət qədər vardı, sənə ehtiyac yoxuydu.
Təklif eliyirəm ÇQK bir yazax haa?
Troyan
Leytenant

Müxtəlif turnirlər

Postby O.Henrinin fanati » 24 Apr 2007, 19:56

Tez qerar verin.Bir de gördüz kefim qalxdı növbeti çempionatı da özüm keçirdim.
O.Henrinin fanati
Leytenant

Müxtəlif turnirlər

Postby SEYMUR » 24 Apr 2007, 22:20

\"O.Henrinin fanati\" wrote:Tez qerar verin.Bir de gördüz kefim qalxdı növbeti çempionatı da özüm keçirdim.

Bu da pis xabar deyil.....
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Postby Ciyer hovuzu » 25 Apr 2007, 10:09

\"Troyan\" wrote:
\"Ciyer hovuzu\" wrote:
\"Leyla_K\" wrote:

İudaist Xəzərli. onsuz da kifayət qədər vardı, sənə ehtiyac yoxuydu.
Təklif eliyirəm ÇQK bir yazax haa?

Alçaq hərif, mən deyəndə ki, turnir keşirim oppandın ortaya ki, mən varam. Keçir. Mən də dedim ki, mən turniri oktyabrda keçirəcəm. Çünki əsas millət o zaman gəlir. İndi isə Aqata keçirsin.
Ciyer hovuzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby KiPLiot » 26 Apr 2007, 00:11

Rufet muellim, Avatarinizin uzerinde ne yazilib ele? :?:

Ikinci sual: Elcinle danismisan suallarla elaqedar?
Cunki men nese hiss eledim ki, onlar suallari basqasindan almaq isteyirler. :?

Teklif eleyirem ki, mayin 26-27 biz oz turnirimizi kecirek. Butun 4 esas oyun novu ile birlikde. Aqsinle sen yeqin ki, hem Breyn, hem de CQK-ni kecire bilersiz. Svoyakla erudite de adam tapariq yeqin.
Bir de ela olar da. Cunki Narxoz da mayin 28-de kecirecek oz turnirini. 3 gun dalbadal turnir.

Ne fikirlesirsen?
Mors Certa, Vita Incerta!

Tərcüməsi:Ölüm qaçılmazdır, həyat qeyri-müəyyən.
KiPLiot
Birinci dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby Ciyer hovuzu » 26 Apr 2007, 08:36

\"Karvan\" wrote:Rufet muellim, Avatarinizin uzerinde ne yazilib ele? :?:

Ikinci sual: Elcinle danismisan suallarla elaqedar?
Cunki men nese hiss eledim ki, onlar suallari basqasindan almaq isteyirler. :?

Teklif eleyirem ki, mayin 26-27 biz oz turnirimizi kecirek. Butun 4 esas oyun novu ile birlikde. Aqsinle sen yeqin ki, hem Breyn, hem de CQK-ni kecire bilersiz. Svoyakla erudite de adam tapariq yeqin.
Bir de ela olar da. Cunki Narxoz da mayin 28-de kecirecek oz turnirini. 3 gun dalbadal turnir.

Ne fikirlesirsen?

Avataramda İsrail müdafiə ordusu yazılıb.

İkincisi, biz Narxozla bəhs\ə girməmişik ki, onlar keçirəndə biz də keçirək. Mən dedim ki, payızda. Sualı başqasından almaq istəsələr, problem yxodur. Qardaş, mən onu deyil, o məni axtarmalıdr, fikrimcə
Ciyer hovuzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby KiPLiot » 26 Apr 2007, 23:54

Israilin mudafiecileri sirasina yazildigin ucun tebrikler. :arrow:

Mesele behsde deyil. Esas meqsed 28 may tarixine hesr olunmus gozel bir turnir kecirmekdir. Bu tarixe de hesr elemesek yerde ne qaldi?

Cox yeqin ki, hemin cempionatda Novruz kubokundakindan daha artiq komanda yigila biler, duzdu bu hec de esas meqsed deyil.

Menim dediyim 2 klubun bir-birinden asili olmayan, lakin eyni ideyaya esaslanan turnirlerini seriya seklinde heyata kecirmekdir. Bir-birimize mane olmadan. Muxtelif vaxtlarda ve muxtelif yerlerde. Hec de bezilerinin iddia etdiyi kimi kiminse istirakcilarini elinden almaq meqsedi olmadan.

Oktyabr ayi ise hec de yaxin gelecek deyil. O vaxta kimi sen yeqin ki, yeni 36 sual yazib hemin turniri yene de istediyin seviyyede kecire bilersen.

KiPLiot
Birinci dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby SEYMUR » 27 Apr 2007, 00:20

\"Karvan\" wrote:Oktyabr ayi ise hec de yaxin gelecek deyil. O vaxta kimi sen yeqin ki, yeni 36 sual yazib hemin turniri yene de istediyin seviyyede kecire bilersen.

Bali, Elgun duz deyir Rufat! Cox yaxshi olardi..... :P
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby Nigar_Yasinova » 27 Apr 2007, 01:42

Mence, 28maya hesr olunmus turnirde sual paketinin muelliflerinden biri de mutleq Aqsin olmalidir!

Aqsin muellimden xususi xahis: zehmet olmasa "28 may" turniri kecirmeyi siz boynunuza goturun!
ALLAHI itirən nəyi tapmışdır?! ALLAHı tapan nəyi itirmişdir?!

Görürsə gözlərin gəlirsə ünün,
Bir daha açılan səhərə Şükür.
Cilovu əlində daha bir günün,
Belinə atdığın yəhərə Şükür!
Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Müxtəlif turnirlər

Postby Ciyer hovuzu » 27 Apr 2007, 09:30

\"Karvan\" wrote:Israilin mudafiecileri sirasina yazildigin ucun tebrikler. :arrow:

Mesele behsde deyil. Esas meqsed 28 may tarixine hesr olunmus gozel bir turnir kecirmekdir. Bu tarixe de hesr elemesek yerde ne qaldi?

Cox yeqin ki, hemin cempionatda Novruz kubokundakindan daha artiq komanda yigila biler, duzdu bu hec de esas meqsed deyil.

Menim dediyim 2 klubun bir-birinden asili olmayan, lakin eyni ideyaya esaslanan turnirlerini seriya seklinde heyata kecirmekdir. Bir-birimize mane olmadan. Muxtelif vaxtlarda ve muxtelif yerlerde. Hec de bezilerinin iddia etdiyi kimi kiminse istirakcilarini elinden almaq meqsedi olmadan.

Oktyabr ayi ise hec de yaxin gelecek deyil. O vaxta kimi sen yeqin ki, yeni 36 sual yazib hemin turniri yene de istediyin seviyyede kecire bilersen.

28 mayda Faiq müəllimin, Allah qoysa layihəsi reallaşacaq. Ona görə də imlanım yoxdur. Həm də say dalınca qaçıb turnirləri nakladka etməyək. Mən dedim ki, keçirim. Aqşin dedi ki, o edəcək. Qoy etsin də. Mən də oktyabrda edərəm. O vaxt kluba yeni insanlar cəlb etmək xüsusilə vacibdir.
Ciyer hovuzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Müxtəlif turnirlər

Postby KiPLiot » 28 Apr 2007, 23:32

\"Ciyer hovuzu\" wrote:28 mayda Faiq müəllimin, Allah qoysa layihəsi reallaşacaq. Ona görə də imlanım yoxdur. Həm də say dalınca qaçıb turnirləri nakladka etməyək. Mən dedim ki, keçirim. Aqşin dedi ki, o edəcək. Qoy etsin də. Mən də oktyabrda edərəm. O vaxt kluba yeni insanlar cəlb etmək xüsusilə vacibdir.

Faiq müellimin layihesinin neden ibaret olduğundan xeberim yoxdur. Onu ayrıca müzakire ederik.

Aqşin yeqin ki, bu turniri tekbaşına keçire bileceyini iddia etmeyib. Bele turnirde yaxşı olar ki, en azı 2 sual müellifi olsun. Üstelik, ancaq ÇQK üçün yox hem de mümkündürse Breyn-Rinq ve ya Erudit-Kvartet üçün (2-sinden biri mütleq olmalıdır) de sual müellifi lazımdır. Eger sen ÇQK-ya razılıq versen o birileri üçün adam taparıq.

Aqşin deyir ki, onun 30 sual yazmaq imkanı var. Ancaq hamı Aqşinin suallarının reputasiyasından xeberdardır. Ona göre deyirem ki, 2-ci bir müellif de lazımdır. Hem sualların terzinde müxteliflik olar, hem de bir-birinizin suallarınızı redakte ede bilersiz.

KiPLiot
Birinci dərəcəli kapitan

Next

Return to Bayquşların söhbətləri