Qızlarımız və futbol :-)

İdman, idman və futbol

Moderators: sakit Ali, KiPLiot

Postby Nigar_Yasinova » 21 Jul 2007, 23:38

\"Nottenera\" wrote:3-0 uda-uda gelib 4-3 uduzanda...

DEyesen burda sohbet Milanin Deportivoya uduzmasindan gedir. :lol:

Ay da.. SSuper oyun idi yee.. Deoprun azarkesi olmasam da o oyun lezzet eledi de mene! Super oyun idi! Ondan sonra hormetim artmisdi Depora. :wink:
ALLAHI itirən nəyi tapmışdır?! ALLAHı tapan nəyi itirmişdir?!

Görürsə gözlərin gəlirsə ünün,
Bir daha açılan səhərə Şükür.
Cilovu əlində daha bir günün,
Belinə atdığın yəhərə Şükür!
Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 21 Jul 2007, 23:50

\"Nigar_Kerimova\" wrote:

Ay da.. SSuper oyun idi yee.. Deoprun azarkesi olmasam da o oyun lezzet eledi de mene! Super oyun idi! Ondan sonra hormetim artmisdi Depora. :wink:

Nigar, o oyunu yene yadıma salmaqla meni infarkt ve ya insult elemek isteyirdinse... bil ki, alındı... ay, üreyim !! :cry:
Ceterum Censeo armenia Esse Delendam!!!
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 21 Jul 2007, 23:52

Depor la corunya, arsenal ve galatasaray... bu komandaları men futbolun oşibkası hesab edirem! :lol:
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nigar_Yasinova » 21 Jul 2007, 23:56

\"Nottenera\" wrote:
\"Nigar_Kerimova\" wrote:

Nigar, o oyunu yene yadıma salmaqla meni infarkt ve ya insult elemek isteyirdinse... bil ki, alındı... ay, üreyim !! :cry:

Yox, bele niyyetim yox idi. Sen ozun yada saldin deyesen.

Incime ye.. herenin bir xosuna gelen, bir de zehlesi geden komanda var. Men umumiyyetle italyan futbolunu qebul etmirem. Bir arada nisbeten Intere azarkeslik edirdim, bu qeder.

Milandi, Yuvedi bunlar menlik deyil... :evil:

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nigar_Yasinova » 21 Jul 2007, 23:59

\"Nottenera\" wrote:Depor la corunya, arsenal ve galatasaray... bu komandaları men futbolun oşibkası hesab edirem! :lol:

GAlatasaray bir kopukluk futbol oynamasa da cani-qelbden onlara azarkeslik edirdim! UEFA kubokuna gore yox aaa, ondan 2 il sonraki dovlerde. (futbol oynaya bilmediyi vaxtlar :wink: )

Nedense bu komandaya boyuk simpatiyam var. Belke de fenere olan antipatiyadandi.

Leyla, senle tamamile ferqli zovqlerdeyik. :wink:

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 22 Jul 2007, 00:06

GAlatasaray bir kopukluk futbol oynamasa da cani-qelbden onlara azarkeslik edirdim! UEFA kubokuna gore yox aaa, ondan 2 il sonraki dovlerde. (futbol oynaya bilmediyi vaxtlar :wink: )

Türkdürler ona göre...seni başa düşürem :wink: ele bilersen inciyirem a...yoox, zarafat idi :lol:
Nedense bu komandaya boyuk simpatiyam var. Belke de fenere olan antipatiyadandi.

Semimi olacam: Fenere 2-3 defe derbi oyunlarda terefkeşlik elemişem, teki galatasaray udmasın, a tak...sene deyim ki, men de türk futbolu qebul etmirem, rus ve ingilislere de baxa bilmirem...ruslar heç de, onları heç adam da saymıram :lol: :lol: andorra çempionatına baxmağa hazıram bunların evezine :lol:
Leyla, senle tamamile ferqli zovqlerdeyik. :wink:

Zövqler müxtelif olsa da, tebiidir, teki canımız sağ olsun , bir-birimizin zövqlerine hörmet edek :lol:
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nigar_Yasinova » 22 Jul 2007, 00:17

Yox, turk meselesi deyil, sadece simpatiyadir!

Futbola 92ci ilden 96ya qeder baxmisam. Arada Fransa 98i de izlemisem.

Bir de uzun fasileden sonra 2002ci il D/c-ye baxmisam. Ondan sonra ozume yeni klublar secmeye basladim. Bunlardan 1i de Fenere 6-0 meglubiyyetden sonra GAlatasaray oldu! :shock:

Bilmirem, bu simpatiya mende hardan idi. Turk idiler o oz yerinde. Onu beynelxalq arenada qebul ede bilerdim. amma bele de en cox sevdiyim komanda idi,

Rus futbolunu tembole olke cempionatini men de qebul etmirem. Azerbaycan cempionati 1000 defe ondan maraqlidir. :lol:

Zovqlere hormet de tebii ki, oz yerinde :wink:

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 22 Jul 2007, 00:29

Bir xüsusiyyetim var ki, neyse bağlandımsa, bu hemişelikdi :wink: ona göre de, 1994-cü ilden Milan the only one olub, olacaq! Çoxları beyenmir Milanı, indiki Milan az beyenile biler, bununla razıyam, evveller nece oyun oynayırdılar, indi neye dönüb...
Galatasaraya senin münasibetin menim milana münasibetim kimidir...buna deyirler de "simpatiya" :D yadımdadı, GS ile Roma AliSamiYen-de oynayacaqdılar, Çemponlar Liqası oyunu idi...radioda hesablar qebul olunurdu, sorğu keçirirdiler...zeng edib dedim ki, hesab
1-1 olacaq, teeccüble reaksiya verdiler mene, çünki bizimkilerin ekseriyyeti GS-nın lehine hesablar verirdi...Axşam 90 deqiqe hesab 1-0 idi gs-nın xeyrine, üreyim partlayırdı ki, roma o biri tura çıxmadı!!! ele başlamışdım ki, edebsiz sözler demeye, bir de gördüm beraberlik qolu geldi, elave olunan 2-ci deqiqede, son saniyelerde :D seheri radiodan zeng elediler ki, men bir yeşik-50 dene amstel pivesi udmuşam,gedim götürüm...götürmediyime peşman deyilem, amma o oyunun heyecanı hele yadımdadır :lol:
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nigar_Yasinova » 22 Jul 2007, 00:35

\"Nottenera\" wrote:ekseriyyeti GS-nın lehine hesablar verirdi...Axşam 90 deqiqe hesab 1-0 idi gs-nın xeyrine, üreyim partlayırdı ki, roma o biri tura çıxmadı!!! ele başlamışdım ki, edebsiz sözler demeye, bir de gördüm beraberlik qolu geldi, elave olunan 2-ci deqiqede, son saniyelerde :D

Olmazdi ki, soymeye baslamayaydin? :lol:

Yeqin Romalilar soyushlere dozmeyib, qolu vurublar. :wink:

Arsenal baresinde seninle raziyam. Komanda deyil. Resadin qulaqlarindan ve gozlerinden uzaq :lol:

Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 22 Jul 2007, 00:54

\"Nigar_Kerimova\" wrote:Arsenal baresinde seninle raziyam. Komanda deyil. Resadin qulaqlarindan ve gozlerinden uzaq :lol:

Futbol oyunundan sonra Reşadın üzüne de demişem: dedim: qardaş, arsenal komanda deyil, alabula bir şeydi :lol: Memmed de razılaşmışdı :lol:
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Nottenera » 22 Jul 2007, 00:57

\"Nigar_Kerimova\" wrote:Yeqin Romalilar soyushlere dozmeyib, qolu vurublar. :wink:

Romalıları o qoldan sonra türkler doğrudan da söymeye başladılar...ona göre de qırğın düşdü orada...bir neçesinin başını partlatdılar, üstüne petarda atdılar, oturacaqları çıxarıb atdılar ve s. :lol: sonra da 5 oyunu bilmirdiler harada keçirsinler :?:
Nottenera
Vitse-Admiral

Postby Эминов » 22 Jul 2007, 16:44

\"Nottenera\" wrote:Depor la corunya, arsenal ve galatasaray... bu komandaları men futbolun oşibkası hesab edirem! :lol:

Ey, ey Deporla ishin olmasin! BU komandani men chox isteyirem, esas ona gore ki ciddi maliyyesi ve parlaq ulduzlari olmaya olmaya chox varli klublara qan uddurub!!!!
Эминов
Kontr-Admiral

Postby Senan Cihad » 22 Jul 2007, 22:07

\"Eminov\" wrote:

Amma yaxshi dedi haa :lol:
ədəmdə sığar 12 qazan, mən bu paltara sığmazam!:-)
Senan Cihad
Birinci dərəcəli kapitan

Postby Intragirl » 22 Jul 2007, 23:01

\"Eminov\" wrote:

Ey, ey Deporla ishin olmasin! BU komandani men chox isteyirem, esas ona gore ki ciddi maliyyesi ve parlaq ulduzlari olmaya olmaya chox varli klublara qan uddurub!!!!

Azerbaycanda Deportivonun nadir azarkeshlerinden biri kimi sizin sozleriniz ile tam raziyam.
..И идут без имени святого
Все двенадцать - вдаль.
Ко всему готовы,
Ничего не жаль...
Intragirl
Leytenant

Postby KiPLiot » 22 Jul 2007, 23:19

Movzunun adina uygun olmasa da fikrimi bildirmek isteyirem :lol:.

Real Club Deportivo La Corunanin Milana 3-0-liq meglubiyyetinden sonra, men hetta merc gelmisdim ki, novbeti merheleye Deportivo kececek. Bu heqiqeten de fantastik bir neticedir. Indiyedek de basa duse bilmirem ki, men buna ne cur risk etmisdim. Amma o vaxtlar Deporun super oynamasi ve insana eminlik veren bas mesqcileri Havyer Irureta buna sebeb olmusdu yeqin. Amma butun dovrlerde Ispaniyada Barselona terefdari olmusam.

Turkiyede en cox azarkese sahib olan klub Fenerbahce olsa da onun bir cox ozunureklam xarakterli tebligat filmleri daha cox antipatiya yaradir, neinki simpatiya. Bunun neticesinde Fener Turkiyede nifret etdiyim yegane komandadir. Galatasaray ve Besiktasa qarsi ise simpatiya duyuram. Duzdur Avropadaki cixislarda elbette ki, simpatiyam Fener de daxil olmaqla turk komandalarinin terefindedir.
Mors Certa, Vita Incerta!

Tərcüməsi:Ölüm qaçılmazdır, həyat qeyri-müəyyən.
KiPLiot
Birinci dərəcəli kapitan

PreviousNext

Return to Bədən tərbiyəsi