Istifadəçi qaydaları

Qeyri-aktual və bağlı mövzular

Moderators: sakit Ali, KiPLiot

Istifadəçi qaydaları

Postby Admin » 22 May 2006, 21:52

1. Hörmətli Xazar.org forumunun istifadəçiləri zəhmət olmasa yazdığınız ismarıclara fikir verin. Həm mətninə həm də orfoqrafik səhvlərə. orfoqrafik səhvləri çox olan istifadəçilər forumdan uzaqlaşdırılacaq! Mətni də həmçinin...

2. Qeydiyyatsız yazanların ismarıcları silinəcək. Qeydiyyat zamanı kimliyinizi daxil edin. Əgər istifacəçinin kimliyi digər istifadəçilərə və idarəçilərə aydın olmasa o istifaəçi forumdan uzaqlaşdırılacaq və ismarıcları silinəcək!

3. Heç kimin şəxsi problemlərinə, işlərinə və ona mənsub olan şəxsi göstəricilərə qarışmayın və müzakirə etməyin!

4. Oftop etməyin zəhmət deyilsə

ADMİN
Admin
Dənizçi

Re: Istifadəçi qaydaları

Postby Revolvers » 23 May 2006, 17:21

\"Admin\" wrote:1. Hörmətli Xazar.org forumunun istifadəçiləri zəhmət olmasa yazdığınız ismarıclara fikir verin. Həm mətninə həm də orfoqrafik səhvlərə. orfoqrafik səhvləri çox olan istifadəçilər forumdan uzaqlaşdırılacaq! Mətni də həmçinin...

2. Qeydiyyatsız yazanların ismarıcları silinəcək. Qeydiyyat zamanı kimliyinizi daxil edin. Əgər istifacəçinin kimliyi digər istifadəçilərə və idarəçilərə aydın olmasa o istifaəçi forumdan uzaqlaşdırılacaq və ismarıcları silinəcək!

3. Heç kimin şəxsi problemlərinə, işlərinə və ona mənsub olan şəxsi göstəricilərə qarışmayın və müzakirə etməyin!

ADMİN

başa düşmədim orfoqrafik səhvlərə gorə ban eləyəcəqsiz.Orfoqrafik səhv buraxıla bilər.Ama ban üçün əsaslı səbəb deyil...
12\2)-5=1
12-11=1
(12*12)\144=1
Revolvers
Üçüncü dərəcəli kapitan

Re: Istifadəçi qaydaları

Postby SEYMUR » 23 May 2006, 17:31

\"Revolvers\" wrote:
\"Admin\" wrote:1. Hörmətli Xazar.org forumunun istifadəçiləri zəhmət olmasa yazdığınız ismarıclara fikir verin. Həm mətninə həm də orfoqrafik səhvlərə. orfoqrafik səhvləri çox olan istifadəçilər forumdan uzaqlaşdırılacaq! Mətni də həmçinin...

ADMİN

başa düşmədim orfoqrafik səhvlərə gorə ban eləyəcəqsiz.Orfoqrafik səhv buraxıla bilər.Ama ban üçün əsaslı səbəb deyil...

TAMAMILA HAQLISAN!
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Istifadəçi qaydaları

Postby Admin » 25 May 2006, 15:45

Mənə çox maraqlıdır siz qeydiyyatdan keçəndə qaydaları oxumusuz?! Bəs niyə qeydiyyatdan keçmisiz? Qaydalar belədi. Mənim qaydaları dəyişmək fikrim də yoxdur. Orfoqrafik səhvlərə diqqət yetirin. Olmaz. Bunu mən yox qaydalar tələb edir. Bu forum.xazar.org-un qaydalarıdır. Niyə etiraz eləyirsiz? Səhvsiz yazın! Qaydalara riayət etməyən isə forumdan kənarlaşdırılacaq!!!

ADMİN
Last edited by Admin on 25 May 2006, 16:06, edited 1 time in total.
Admin
Dənizçi

Istifadəçi qaydaları

Postby Leyla_K » 25 May 2006, 15:55

Mən razıyam çünki birdən elə səhvlər olur ki başa düşmək olmur. Orfoqrafik səhvləri etməmək ən yaxşısıdır. Yazını yazandan sonra niyə də bir dəfə oxumuyaq? Məncə bu həm də məsuliyyətdir. Bəlkə də sual verəcəksiz nə məsuliyyəti amma mən əvvəlcədən öz fikrimi bildirim yazı yazmaq, rəy bildirmək, fikir söyləmək və danışıanda, yazanda nə yazmaq məsuliyyəti, hətta bu hərf səhvi belə olsa...
Tе, кто проигрывают сегодня, могут выиграть завтра.
Leyla_K
İkinci dərəcəli kapitan

Istifadəçi qaydaları

Postby Chaker » 25 May 2006, 16:01

Kişidi bu....!!!! =)))))

Özünüzü istifadəçilərə tam şəkildə təqdim edin!!!
Mən anlamıram belə şərhlər nəyə lazımdı? Danışmağa söz yoxdu desəm, o var.

ADMİN
�дна голова - хоpошо, а с тyловищем лyчше...{Omega}
Chaker
Dənizçi

Istifadəçi qaydaları

Postby Nigar_Yasinova » 25 May 2006, 17:35

Hormetli Admin.Men yazarken ingilis elifbasi ile yaziram,bezi latin herfleri burda yoxdu.Bu orfoqrafik sehv sayilir?
O ki, qaldi usaqlarin etirazina mence buna esas yoxdu.Men bildiyime gore "Xezer" IK na gelen her bir sexsin kifayet qeder savadi var.Eger savadlidilarsa onda yazi qaydalarini bilmelidiler.Bilenden sonra sehv etmemek mence asan isdi.Burda boyuk problem yoxdu.
ALLAHI itirən nəyi tapmışdır?! ALLAHı tapan nəyi itirmişdir?!

Görürsə gözlərin gəlirsə ünün,
Bir daha açılan səhərə Şükür.
Cilovu əlində daha bir günün,
Belinə atdığın yəhərə Şükür!
Nigar_Yasinova
Vitse-Admiral

Istifadəçi qaydaları

Postby Leyla_K » 26 May 2006, 00:00

\"Nigar_Kerimova\" wrote:Hormetli Admin.Men yazarken ingilis elifbasi ile yaziram,bezi latin herfleri burda yoxdu.Bu orfoqrafik sehv sayilir?
O ki, qaldi usaqlarin etirazina mence buna esas yoxdu.Men bildiyime gore "Xezer" IK na gelen her bir sexsin kifayet qeder savadi var.Eger savadlidilarsa onda yazi qaydalarini bilmelidiler.Bilenden sonra sehv etmemek mence asan isdi.Burda boyuk problem yoxdu.

Super :lol: :lol: Vallah Nigar əla dedin. Hər bir Xəzərliyə aiddi.
Leyla_K
İkinci dərəcəli kapitan

Istifadəçi qaydaları

Postby Revolvers » 27 May 2006, 00:06

\"Leyla_K\" wrote:Mən razıyam çünki birdən elə səhvlər olur ki başa düşmək olmur. Orfoqrafik səhvləri etməmək ən yaxşısıdır. Yazını yazandan sonra niyə də bir dəfə oxumuyaq? Məncə bu həm də məsuliyyətdir. Bəlkə də sual verəcəksiz nə məsuliyyəti amma mən əvvəlcədən öz fikrimi bildirim yazı yazmaq, rəy bildirmək, fikir söyləmək və danışıanda, yazanda nə yazmaq məsuliyyəti, hətta bu hərf səhvi belə olsa...

Əvvəla başa düşülməyən bir şey olsa bunu aydınlaşdırmaq ya da redakte eləmək olar 2.si mən yenə də deyirəm orfoqrafik səhv üçün ban və forumdan uzaqlaşdırılmaq əsaslı səbəb deyil və bu fikrimdən də çəkinmirəm.Ama bir məsələ var ki qaydaları biz qoymuruq.Həqiqətlərlə də üzləşmək lazımdır... :wink:
12\2)-5=1
12-11=1
(12*12)\144=1
Revolvers
Üçüncü dərəcəli kapitan

Istifadəçi qaydaları

Postby Leyla_K » 27 May 2006, 16:09

\"Revolvers\" wrote:
\"Leyla_K\" wrote:Mən razıyam çünki birdən elə səhvlər olur ki başa düşmək olmur. Orfoqrafik səhvləri etməmək ən yaxşısıdır. Yazını yazandan sonra niyə də bir dəfə oxumuyaq? Məncə bu həm də məsuliyyətdir. Bəlkə də sual verəcəksiz nə məsuliyyəti amma mən əvvəlcədən öz fikrimi bildirim yazı yazmaq, rəy bildirmək, fikir söyləmək və danışıanda, yazanda nə yazmaq məsuliyyəti, hətta bu hərf səhvi belə olsa...

Əvvəla başa düşülməyən bir şey olsa bunu aydınlaşdırmaq ya da redakte eləmək olar 2.si mən yenə də deyirəm orfoqrafik səhv üçün ban və forumdan uzaqlaşdırılmaq əsaslı səbəb deyil və bu fikrimdən də çəkinmirəm.Ama bir məsələ var ki qaydaları biz qoymuruq.Həqiqətlərlə də üzləşmək lazımdır... :wink:

Qaydaları qoyublar biz də razılaşmışıq indi də onları bəənmirik də belə çıxır. Əslinə qalsa mən razıyam çünki birdən elə səhvlər olur o qeyri korrektliyə və ya da kobud desək belə hallar çox olur hansısa səhvə görə söz tamamilə dəyişir cümlə də həmçinin. Düzdü də niyə də yazdığımız yazını bir dəfə oxumayaq??? Oxuyaq da. Əgər bu qaydaynan razı deyilsənsə niyə yazdığını bir dəfə də oxumursan?? Özü də bu qayda götürülsə mən gəlməyəcəm foruma yəni küsəcəm sizdən...
Leyla_K
İkinci dərəcəli kapitan

Istifadəçi qaydaları

Postby SEYMUR » 27 May 2006, 20:43

\"Leyla_K\" wrote:
\"Revolvers\" wrote:

LEYLA XANIM SIZIN YAZINIZDA DA HARF SAHVI VAR :roll:

Qaydaları qoyublar biz də razılaşmışıq indi də onları bəənmirik də belə çıxır. Əslinə qalsa mən razıyam çünki birdən elə səhvlər olur o qeyri korrektliyə və ya da kobud desək belə hallar çox olur hansısa səhvə görə söz tamamilə dəyişir cümlə də həmçinin. Düzdü də niyə də yazdığımız yazını bir dəfə oxumayaq??? Oxuyaq da. Əgər bu qaydaynan razı deyilsənsə niyə yazdığını bir dəfə də oxumursan?? Özü də bu qayda götürülsə mən gəlməyəcəm foruma yəni küsəcəm sizdən...
HEROSTRATI UNUTMALI !
SEYMUR
Birinci dərəcəli kapitan

Return to Qıfılməkan