Yuxuyozmalar

Kluba aidiyyatı olmayan söhbətlər

Moderators: sakit Ali, KiPLiot, Nigar_Yasinova

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 10 Apr 2008, 11:26

Bilən varmı yuxuda ilan görmək nə deməkdi?
Lənət olsun mənim içimdəki millət sevgisinə!
(Muro başkana nəzirə)
http://10egin.livejournal.com/
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby Yalquzaq » 10 Apr 2008, 11:39

\"TURANLI\" wrote:Bilən varmı yuxuda ilan görmək nə deməkdi?

Tesadufen bazar gunu axsham gormemisen o yuxunu? Axi hemin gun Xezerde oyun gunudu :lol:
рай!
Yalquzaq
Kapitan-leytenant

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 10 Apr 2008, 11:46

\"Yalquzaq\" wrote:

Tesadufen bazar gunu axsham gormemisen o yuxunu? Axi hemin gun Xezerde oyun gunudu :lol:

Oyun olmadı. Amma sırağagün görmüşdüm. Maraqlıydı e, ətrafım ilanla doluydu. Ölülərin hər ehtimala qarşı başların əzidim, birdən hiss elədim ki, bir nazik ilan girib belimə. Əl atdım paltarın altından başını tutub, birdən fikirləşdim ki, qıcıqlandırsam vurar, Elə onda oyandım. Düzü bu gecə bundan qorxdum
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby Yalquzaq » 10 Apr 2008, 12:13

\"TURANLI\" wrote:
\"Yalquzaq\" wrote:

Oyun olmadı. Amma sırağagün görmüşdüm. Maraqlıydı e, ətrafım ilanla doluydu. Ölülərin hər ehtimala qarşı başların əzidim, birdən hiss elədim ki, bir nazik ilan girib belimə. Əl atdım paltarın altından başını tutub, birdən fikirləşdim ki, qıcıqlandırsam vurar, Elə onda oyandım. Düzü bu gecə bundan qorxdum

O illanin cinsini teyin ede bildin? Eger dishidirse PM-ile adini sene ginderim... :lol:
рай!
Yalquzaq
Kapitan-leytenant

Yuxuyozmalar

Postby Arzu » 10 Apr 2008, 12:17

Men onun iki achmasini eshitmishem
1.Uzaq yol gorunur
2.Dushmenlerindir.Bu zaman onlar rengi ne bilim uzunlugu, kokluyune gore sene hemin insani xatirlada biler.
Arzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 10 Apr 2008, 17:53

Siz canı, hökumətlə minasibətləri birtəhər qaydaya salmışıq. VAllah elə görmüşəm, atmaca deyil. Amma düşmən olmağı çox pis oldu. Yozmuyun, yoxsa yuxu görməyə də peşman olajam.
:shock: Hmmmm gərək balaca yazaydım. Vəssalam işim bitdi :!:
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 10 Apr 2008, 17:55

\"Yalquzaq\" wrote:O illanin cinsini teyin ede bildin?

Ayə yekə kşisən hardan bilim dişi ilan nətər olur. Deyirəm belimə girmişdi paltarın altına, ancaq hiss eliyirdim. Yadıma düşəndə ətim ürpəşir.
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 10 Apr 2008, 18:33

Təşəkkürlər. Başqa versiyası olan var, ya artıq kəlmeyi şəhadətimi oxumağa başdıyım?
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby Yalquzaq » 10 Apr 2008, 19:49

\"TURANLI\" wrote:
\"Yalquzaq\" wrote:O illanin cinsini teyin ede bildin?

Ayə yekə kşisən hardan bilim dişi ilan nətər olur. Deyirəm belimə girmişdi paltarın altına, ancaq hiss eliyirdim. Yadıma düşəndə ətim ürpəşir.

Beline paltarin altina??? :shock: Ozun fikirleshdeee cinsi ne ola biler? :lol:
рай!
Yalquzaq
Kapitan-leytenant

Yuxuyozmalar

Postby Arzu » 10 Apr 2008, 20:04

\"TURANLI\" wrote:Təşəkkürlər. Başqa versiyası olan var, ya artıq kəlmeyi şəhadətimi oxumağa başdıyım?

Ne kelmeyi shehadet?Men uzaq yol deyende o dunyani demirdim yeni seyahet ...harasa.... Dushmen olsa da niye qorxursan, boyukleri oldurmusen qalib balaca da o da bir shey eliye bilmeyib.
Yeri gelmisheken men chox olub ilan gormushem,buna gore yuxuda qorxudan aglamisham da amma hech bir shey olmayib hele ki sag salamatam.
Arzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby LIVLIVS MAXIMVS » 11 Apr 2008, 01:18

Aqshin, onu deyim ki, men ne qeder rasional insan olsam da yuxularimi skrupulezno qeyd edirem ve sonra onlara retrospektiv baxaraq yozuram ve onu da deyim ki, çox uğurlu metod alınıb .... metodlarimi burada ashkar etmeden gel senin yuxuna ilkin yozma verek.

xatirladim ki, on gore ilkin yozma deyirem ki, men bilmirem bu yuxu artiq bash vermish hansisa hadiseye isharedir, ya bash verecek hadiseye.

ilk once ozune sual vermelisen, bu gunlerde neye gorese vicdan ezabi chekmirsen ki? eger vicdan ezabi chekirsense, onda chalish bu ezabi yungulleshdirmek uchun tedbirler gor.

yox eger vicdan ezabi chekmirsense, onu bilmelisen ki, seni qarshida (belke de artiq indi) nese pis, sher bir shey gozleyir ve sen choxlu sayda reqib?dushmen? ile mubarize aparmali olacaqsan, amma bu qorxulu deyil, qorxulu olan bashqadir

fikir vermisense sen ancaq ölü ilanların başını əzmisən, lakin ən əsası və ən təhlükəlisi qıvrılıb sənə arxadan hüxuma hazırlaşır sən isə ondan xəbər tutmamısan.

bu o deməkdir kiç senin indiyə qədərki mübarizən və ya gələcək mübarizən hədərdir (olacaq?) çünki yalnış yerə zərbələr endirmisən (yəni diri ilanlar qala qala ölü ilanların başını əzirsən, halbuki onlar onsuz da ölüdür).

amma in general, bu yuxu yaxşı yuxudur, çünki sənə xəbərdarlıq edir ki, təhlükə sən gözləmədiyin yerdən gəlir, diqqətli ol, ölü ilanlara (yəni qeyri-real təhlükələrə) başıvı qatıb, əsl təhlükəni gözdən qaçırma!

həm də yuxunda o konkret əfi ki, sənə arxadan zərbə endirmək istəyir, onunla mübarizənin necə bitəcəyi barədə heç nə demir, bu isə o deməkdir ki, hələ heç nə itirməmisən, hər şey səndən asılıdır və hələ qabaqdadır, sadəcə diqqətli ol.

Beləliklə, rezüme eləsək, Aqşin, səni bu yaxınlarda çətin sınaq gözləyə bilər, düşmənlərin çoxlu, ancaq əhəmiyyətsiz olacaq, onlardan qorxmağa dəyməz, bununla belə ehtiyatlı ol ki, hər boş təhlükəyə başını qatıb əsas əclafı gözdən qaçırarsan. O ki qaldı həmin əsas düşmənə, əgər səni qəfil yaxalamağa ona imkan verməsən, hər şey yaxşı olacaq və bu qarşıdurmanın necə bitəcəyi sənin əlindədir.

Qeyd: Sənin bu dəqiqə nə ilə məşğul olduğunu və general mood-unu bilmədiyimdən, konkret olaraq bir az geniş düşünərək yuxarıdakılara əsasən özün öz yuxunu bir daha dəyərləndirsən daha yaxşı olar. Məsləhətim isə yuxunu detalları ilə yazıb saxla ki, bir müddət keçəndən sonra ona bir də baxasan. Məsələn, mənim 2002-ci ildə gördüyüm bir yuxu hələ çin ola-ola gəlir, axırı hələ də çin olmayıb

Bundan başqa Xəzərdə görüşəndə məsləhət görürəm ki, bu yuxunu mənə daha detalları ilə danışasan və birlikdə onu yenidən yozaq.

Qeyd 2: bu postda qismən Gstav Millerin yuxuyozmalarına və bir anonim mənbəyə müraciət edilib. Metod isə sırf mənim metodumdur
LIVLIVS MAXIMVS
Leytenant

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 12 Apr 2008, 12:51

Əli, dərin təşəkkür. Sənin fikirlrini təhlil eliyəjəm.
Arzu xanım, yol versiyasını artıq ikinci dəfə mənə deyirlər. İnanmağım gəlmədi çünki, pasport almamışam və vəsiqəmin də vaxtı keçib. Bəlkə gedim dəyişim?
Bugün də xoş bir tanışımı gördüm :( , amma hadisələr yadımda deil.
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby Arzu » 12 Apr 2008, 21:19

\"TURANLI\" wrote:Arzu xanım, yol versiyasını artıq ikinci dəfə mənə deyirlər. İnanmağım gəlmədi çünki, pasport almamışam və vəsiqəmin də vaxtı keçib. Bəlkə gedim dəyişim?
.

Deyishemyinizin ziyani olmaz her halda.Chalishin yuxularin bele tesirine dushmeyesiz,bele siz shuuralti ozunuzu ona uygun proqramlashdirirsizin.

Men de deyesen yuxu gormemish xarici pasport alan deyilem :? :?
Arzu
Üçüncü dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 12 Apr 2008, 22:30

\"Arzu\" wrote:Deyishemyinizin ziyani olmaz her halda.Chalishin yuxularin bele tesirine dushmeyesiz,bele siz shuuralti ozunuzu ona uygun proqramlashdirirsizin.

Men de deyesen yuxu gormemish xarici pasport alan deyilem :? :?

Xeyri yoxdu ee, hərdən elə şeylər düz çıxır ki, məcbur olursan inanasan. Etiraf eliyirəm bir az əlamətbazam, BİR AZ.
Azərbaycanda xarici pasport deyilən şey yoxdu: var ümumvətəndaş, xidməti və diplomatik. Sizdeyən birincidi,ən xod gedən də üçüncü
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Yuxuyozmalar

Postby TURANLI » 15 Apr 2008, 10:34

Millət gözünüz aydın, təzə yuxu görmüşəm. Detalları danışmıram, sonu beləydi. FK Qarabağda oynuyurdum :P
(Muro başkana nəzirə)
TURANLI
İkinci dərəcəli kapitan

Next

Return to Sarı səhifələr